2011/05/04

Havalar Üzerine

Biliyorsunuz, havanın bahar aylarında neden ısınıp soğuduğuna dair şöyle bir teori önermiştik. Bu teoriyi destekleyen pek çok gözlem yaptık. Şöyle ki, rock festivali başladıktan sonra pazartesi ve salı hava aniden soğudu. Çarşamba sağanak yağmur yüzünden Tibet Ağırtan'ı izleyemedim. Perşembe ve Cuma da hava soğuk ve yer yer yağışlı devam etti.

Bilin bakalım cumartesi ne oldu? Tişörtle gezmek zorunda bırakacak kadar ısındı havalar... O günden bu yana ben tişörtle gezdim.

Soranınız olacaktır, "e şimdiki berbat hava neyin nesi?" diye. İTÜFest'in başladığını söylemiş miydim?

7 yorum yapılmış. | yorumları oku | yorum yaz:

1i Yok mu dedi ki...

Ben de diyorum neden havalar soğudu şimdi durduk yere? Meğer ki Rock festivalleri başlamış.. :D

Neşeli Beyin dedi ki...

E ne zaman bitecek peki? Bu sene biraz kısa kesseler, çabuk bağlasalar sonunu? Hasta olup duruyoruz burda onların yüzünden...

Deniz dedi ki...

ne yazık ki haftaya hafta içi de devam edecek :)

phaedrus dedi ki...

festival kapalı mekanda yapılsaydı eğer; hava 23 derece civarında, hafif rüzgar esintili(meltem) , etrafta ceylanların gezdiği akarsuların kavitasyon oluşturmayan bir nezihlikte debi gösterdiği, sohbetlerin içeriğinde bu gün hava ne güzel, ne güzel dedikleri, beylerin hanımların kulak arkalarına papatya önerdikleri ortamlar olacaktı. eminim.

phaedrus dedi ki...

bu yazımı yazarken hava yukarıda anlattığım gibi miydi bilmiyorum ama şu an farkediyorum ki öyle. bunu da ne yapsam bilemiyorum.

Deniz dedi ki...

bence akşama kalmaz eski haline döner. doğa kanunu ilan edicez yakında festival soğuklarını.

Deniz dedi ki...

Bilgilendirme: Dün akşamki konserde kalabalığın arasındaki hava fena değilken, dışarılara doğru epey soğuk hissettik. Özellikle de, Mazhar Alanson'un durup durup "hava acayip soğuk, hep sizin şansınıza, yoksa mayıs'ta böyle olmaz" demesi teorilerimizi güçlendiren bir diğer kanıt olarak ortaya çıktı.

Yorum Gönder