2013/12/27

Korna çalanlara dayak atma timi

Bu sabah böyle bir şey üzerine düşündüm. Neden olmasın diye. Sonra yemekte de arkadaşlarla konuştuk. Bu Avrupa’da cipleri haşat eden çevreci örgütler vardı. Bizimki o kadar ciddi değil tabii - ama gereksiz kornaya iyi bir tepki olabilir.

Şöyle olabilir:

Mesela okulun önündeki kavşakta en az iki kişi olmak üzere, bu öküz insanlar için nöbet tutulur. Örneğin, yayaya yeşil yandığı halde, yoldan geçenleri kornayla taciz edenlerin derhal önü kesilir, araba içindeki daha ne olduğunu dahi anlayamadan arabadan indirilir ve eşşek sudan gelinceye kadar dövülür. Aynı şey, yayalara gerektiği gibi yol verenlere arkadan korna çalan sürücülere de yapılır. Döverken ‘ne b.k var da korna çalıyorsun’ yollu küfürler edilir, en az 20-30 kere. Böylece dayak yiyen ne için dayak yediğini iyice anlar. Zihninde ‘korna’ kavramı, dayakla eşleşir.

Yalnız mühim olan şey, burada bir ‘uyarı’ falan söz konusu değil. Hata işler işlenmez indirip dövüyorsunuz. Laf dalaşı yok, onlar hep boşa uğraş. Bir kavşakta 10 kişi dayak yerse, o kavşaktaki olayların azalacağını öngörebiliriz. Bir süre sonra korkuluklarımızı da yerleştirebiliriz. Bence iş görür.

2 yorum yapılmış. | yorumları oku | yorum yaz:

Barış Kurt dedi ki...

Cok degil, 5. arabadaki cikarip vurur seni.

Deniz dedi ki...

"Tim" kelimesi bosuna degil yalniz...

Yorum Gönder