2010/11/01

Einstein'dan Kişisel Gelişim Dersi

Bugün Facebook'ta şöyle bir şeye rastladım:

İnsanların kendi kendilerine bir şeyler uydurup, sonra diğerlerini bu saçmalıklara inandırması durumu gerçekten enteresan olabiliyor. Özellikle Einstein gibi adamlar bu işlerde çok kullanılıyorlar. Einstein öldükten 50 yıl sonra, kendi ölürken varolmayan dijital ortamlarda bu şekilde maymun edileceğini bilse ne düşünürdü acaba diye merak ediyorum.

9 yorum yapılmış. | yorumları oku | yorum yaz:

s. dedi ki...

Allam... :/

D dedi ki...

Ilginc cidden :)

Can dedi ki...

Ama bunun gerçek olmadığı açıkça belli edilmiş, yani yazan kişi sanki sözün onun olduğunu ciddi ciddi iddia ediyor gibi değil. Hafiften dalgasını geçiyor.

Kaldı ki, elbette bu sözcükleri kullanmadan ve çok daha yumuşak ifadelerle Einstein'in buna benzer aforizmaları olduğunu biliyoruz (kendi kafanıza güvenin, sizi kötüleyenleri takmayın vb.)

Böyle işte.

D dedi ki...

@Can, zaten olayin gercek yapilip yapilmamasi degil de, bu sekilde olmasi enteresan geliyor bana - komik olmaktan ziyade.

Ilginc sadece, biri oturuyor Einstein "atomu parcalayip eline verdim" demis gibi yazayim, ne gaz olur falan diyebiliyor. Su vapurlar falan meselesi iste...

içten dedi ki...

hahah başlık çok iyi olmuş. ben bunu geçen gün ilk (yanlış hatırlamıyorsam) twitterda duydum ciddi ciddi insanlar einstein'ın lafı olarak paylaşıyordu:D bu sözü ilk yazanın -can'ın dediği gibi- insanları einstein'ın bunu dediğine inandırmak gibi bir niyeti yoktu belki ama gelinen nokta o değil. artık bu sözün yayılışını kimse engelleyemez -_-;

D dedi ki...

Evet Einstein'ın anarşist yapısı şekil değiştirip yayılıyor gibi görünüyor. Bunu paylaşan her insan geyik olsun diye mi paylaşıyor bilmiyorum ama niyeyse Einstein'ın "Atomu parçaladım ellerine verdim" diyeceğine inanacak çok insan tanıdığımı düşünüyorum. Bu da olayı eğlenceli hale getiriyor :)

Can dedi ki...

Hem ne biliyoruz ki belki gerçekten de demiştir. Einstein küfürlü konuşmayacak diye kesin bir kural mı var, allah allah :)

D dedi ki...

Belki :) Demesi onu gözümden düşürür müydü? Biraz. O yüzden ben dalga geçiyorumdur belki kimbilir... :)

Gülden dedi ki...

Bunu feysbukta ben de görmüştüm ve güldüm sadece:)

Yorum Gönder