2010/10/18

Rastgele Anılar (1): Parapsikolojist

2007'nin yaz ayları olmalı. O yaz bir matematik dersi almıştım. Başka derslerim vardı ama bolca da vaktim kalıyordu. Bu bol vakitlerde de kitap okumaya çalışıyordum. Bir gün ders olmadığı bir anda kütüphaneye psikolojiye dair bir şeyler bulup almak amacıyla gittim. Bizim kütüphanede psikoloji, kişisel gelişim ve parapsikolojinin farkı anlaşılamadığından galiba, bu kitaplar hep aynı raflarda durur. Bu raflarda gezinirken dersten bir arkadaşla karşılaştım. Kendisi parapsikoloji kitapları bakıyormuş. Elinde Mısır Tanrısı RA'nın Gizemi, Üçüncü Göz gibi adlarını tam hatırlamadığım enteresan kitaplar vardı. İlk önce alaylı bir üslupla "Bunlar ne abi?" dedim. O da "Sen yoksa bunlara inanmıyor musun?" diyerek aslında ne kadar hassas bir inanca sahip olduğunu gösterdi. Ondan sonra uzun uzun geçmiş yaşamlardan, Mısır'daki gizemlerden, geçmiş yaşamında alnına üçüncü göz açılıp öyle yaşayan bir adamdan falan bahsetti. Çok samimi olmadığım için, "de get bi ya" demeyip dinledim. Enteresan hikayelerdi.

Bugün çocuğu 3 yıl aradan sonra yemekhanede tekrar gördüm. Acaba hala Mısır tanrısına inanıyor mu diye merak ettim.

4 yorum yapılmış. | yorumları oku | yorum yaz:

s. dedi ki...

e soraydın ;)

D dedi ki...

yok dedim karışmayayım :)

Ceren dedi ki...

Aaaa artık yeni trend "quantum". Arkadaş "üçüncü göz"den oraya terfi etmiş olabilir. Haftaiçi gecenin belli bi saatinden sonra skyturk'te Şanal isminde bi adam engin "quantum" bilgilerini orada meraklı onlarca izleyicisiyle paylaşıyo mesela. İzleyin bilgilenin :)
Zira bu yeni trend quantum; üçüncü gözden, derinlemesine insan psikolojisine ordan reenkarnasyona kadar bir sürü bilimsel ve metafizik öğeyi her nasılsa(!) aynı kazanda öğütüp yeni ve pek bir engin öğreti sunuyor 21.yy insanına. Çağımızın nimetlerinden faydalanmasını bilelim :)

D dedi ki...

Kuantum olayi tam acayip zaten. Bir de fizik anlatmaya calismiyor mu bu kuantum insanlari, bitiyorum.

soyle bir sey vardi eksi sozlukte:

kuantum diyeni her gün dövmek

Yorum Gönder